top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTimus Bus

Kwarantanna w Polsce od 28 grudnia, w Szwajcarii, Austrii i we Włoszech!

Dzisiaj Polski Minister Zdrowia zapowiedział nowe obostrzeniach dotyczące okresu świąteczno-noworocznego, a dokładnie między innymi obowiązkową kwarantannę dla osób, które przyjadą transportem zorganizowanym do Polski. Również kwarantanna będzie obowiązywać po przyjeździe do Austrii, Szwajcarii i Włoch.


Polska

28 grudnia do 17 stycznia obowiązywać będzie tzw. narodowa kwarantanna. W związku z tym obowiązkową 10-dniową samoizolacją objęte będą wszystkie osoby, które przyjadą do Polski transportem zorganizowanym. Aktualnie wiemy tylko tyle. Na dodatkowe szczegóły musimy poczekać do momentu opublikowania rozporządzenia dotyczącego przyszłych obostrzeń.


Austria

Austriacki kanclerz zapowiedział, że od 19 grudnia do 10 stycznia osoby przybywające do Austrii z obszarów, gdzie od 14 dni utrzymuje się wskaźnik ponad 100 nowych zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców dziennie, będą musiały odbyć 10-dniową kwarantannę. Obostrzenia mają nie obejmować osób podróżujących służbowo czy przekraczających granicę regularnie w drodze do pracy. Co więcej, skrócenie kwarantanny na mocy negatywnego wyniku testu na nosicielstwo koronawirusa będzie możliwe dopiero po pięciu dniach odosobnienia.


Szwajcaria

W przypadku Szwajcarii natomiast od 14 grudnia osoby przyjeżdżające do niej przyjeżdżające z Polski mają obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny. Za złamanie zasad odosobnienia grożą surowe kary. Co więcej, władze Szwajcarii nie biorą pod uwagę zwolnienia z kwarantanny na podstawie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa czy zaświadczenia o przebyciu COVID-19.


Włochy

Osoby wybierające się do Włoch między 10 a 20 grudnia br. oraz między 7 a 15 stycznia 2021 roku muszą liczyć się z 14-dniową kwarantanną, jeśli nie okażą przed przekroczeniem granicy Włoch negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h. Z kolei od 21 grudnia br. do 6 stycznia 2021 roku obowiązkową, dwutygodniową kwarantanną objęci będą wszyscy, nawet osoby posiadające negatywny wynik testu.6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page