top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTimus Bus

Niemcy: kontrole graniczne i podróż tranzytowa | Timus Bus

Timus Bus - Przewozy międzynarodowe do Niemiec, Belgii, Holandii i Szwajcarii.

Nr tel.: +48 786 203 474

E-mail: timusbus@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/timusbus

Strona internetowa: https://www.timusbus.com/


Kontrole graniczne w Niemczech.

Obecnie żadne instytucje w tym kraju nie prowadzą REGULARNYCH kontroli na granicach z państwami ze strefy Schengen, czyli między innymi z Polską, Belgią, Holandią, Francją, Luksemburgiem czy Szwajcarią. Istnieje jednak możliwość przeprowadzania przez władze niemieckie kontroli WYRYWKOWYCH.


Podróż tranzytowa przez Niemcy

Prawo niemieckie określa podróż tranzytową jako, na przykład: przejazd drogą lądową, przesiadkę na lotnisku, wylądowanie na lotnisku i kontynuowanie podróży drogą lądową. Jednak podróż należy wznowić bezpośrednio i dodatkowo powinniśmy unikać kontaktu z innymi osobami. Ważną informacją dotyczącą tego tematu jest ograniczenie obecnych osób na przykład w samochodzie do jednego gospodarstwa domowego plus jednego dodatkowego pasażera.


Przed taką podróżą należy sprawdzić czy nie podróżujemy z obszaru ryzyka.

Niemcy wyróżniają 3 takie obszary:

  • obszar podwyższonego ryzyka,

  • obszar o szczególnie wysokim ryzyku związanym z dużą liczbą zakażeń, oraz

  • obszar o szczególnie wysokim ryzyku związanym z mutacjami wirusa.

Od razu wspomnę, że Polska uznawana jest za obszar podwyższonego ryzyka. Obecny wykaz krajów związanych z obszarami ryzyka, w języki angielskim i niemieckim, dostępny jest na stronie internetowej podanej w opisie filmu.


Podróż tranzytowa przez Niemcy z obszaru podwyższonego ryzyka (na przykład Polska), oraz obszarów o szczególnie wysokim ryzyku związanym z dużą liczbą zakażeń możliwy jest bez posiadania negatywnego wyniku testu, oraz bez elektronicznej rejestracji wjazdu.


Natomiast w przypadku podróży tranzytowej z obszarów o szczególnie wysokim ryzyku związanym z mutacjami wirusa, w pierwszej kolejności musimy wykonać kilka czynności. Do obszarów takich zaliczamy między innymi Wielką Brytanię oraz Irlandię. Jeśli chcecie, abyśmy przedstawili szczegóły podróży tranzytowej z tych krajów to napiszcie w komentarzu.


Również zachęcamy do polubienia naszej strony na Facebooku. Zgodnie z zapowiedziami w ostatnim filmie, który cieszy się bardzo dużą popularnością, będziemy publikowali tam najnowsze informacje związane z transportem osobowym w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii czy Luksemburgu.


Dziękujemy za wysłuchanie!


Link do aktualnej listy obszarów ryzyka: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete.html12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page