top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTimus Bus

Nowy limit pasażerów pojazdów powyżej 7 do 9 osób! Obowiązują wszystkich!

Zaktualizowano: 7 maj 2021

W nocy z 2 na 3 listopada 2020 r. rząd znów zaskoczył i wprowadził nagłą zmianę przepisów. Dotyczą one rozporządzenia w sprawie zasad dotyczących przewozu osób. Od 3 listopada wprowadzono nowe ograniczenie dotyczące liczby pasażerów w nowej kategorii pojazdów. Dotyczy ono nie tylko zawodowców realizujących usługi transportowe.

W Dzienniku Ustaw ujęto zmiany dotyczące transportu pojazdami kategorii, która dotąd nie była ujęta w przepisach o SARS-CoV-2. Nowe przepisy będą dotyczyły pojazdów konstrukcyjnie przeznaczonych do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób. Ostatecznie w takich samochodach może jednocześnie jechać nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących. W liczbę tę wlicza się również kierowcę.


Od nowego przepisu są dwa odstępstwa.

Zmian nie stosuje się w przypadku, gdy pojazdem podróżują osoby, które wspólnie gospodarują lub zamieszkują. Ograniczenie nie dotyczy również pojazdów transportu specjalnego przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych.


Nowe przepisy nie odnoszą się wyłącznie do środków transportu publicznego, jak jest to w przypadku pojazdów przystosowanych do przewozu więcej niż 9 osób (z kierowcą). Dotyczą więc wszystkich.2742 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page