top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTimus Bus

Od 30 maja Polska nie jest uznawana za obszar ryzyka przez Niemcy! ZMIANY! | Timus Bus

Zaktualizowano: 9 cze 2021

Dzień dobry!

Dzisiaj mamy dla Państwa bardzo ważną informację! Od niedzieli 30 maja Polska nie jest już uznawana przez Niemcy za obszar ryzyka zakażenia koronawirusem, za jaki uchodziła do tej pory. Jest jeszcze jednak ważna informacja o tym, aby nie wpaść w tzw. pułapkę prawną, ale o tym opowiem za chwilę.

Skreślenie z listy obszarów ryzyka oznacza, że przestaną obowiązywać ogólne ograniczenia dotyczące wjazdu z Polski do Niemiec drogą lądową. Chodzi o obowiązek zgłoszenia wjazdu, wykonywania testu oraz poddania się kwarantannie po przyjeździe.

Zanim opowiem o pułapce zachęcam Cię do polubienia naszej strony na Facebooku, ponieważ tam publikujemy wszystkie najnowsze informacje i zmiany w przepisach dotyczące przejazdów między Polską Niemcami Holandią Belgią Luksemburgiem i Szwajcarią.

Jeżeli chodzi o wspomnianą pułapkę to trzeba pamiętać jednak, że ograniczenia podczas wjazdu do Niemiec obowiązują osoby, które w ciągu 10 dni przed przyjazdem przebywały w obszarze wysokiego ryzyka. Ponieważ Polska do soboty 29 maja była jeszcze obszarem wysokiego ryzyka, to tak naprawdę każdy, kto przed tą datą przebywał w Polsce, jeszcze do 8 czerwca będzie musiał wykonywać wymienione czynności, czyli zgłosić swój wjazd, wykonać test i ewentualnie udać się na kwarantannę.

Konkretna więc data całkowitego zniesienia wymienionych obostrzeń podczas wyjazdu z Polski do Niemiec to środa 9 czerwca 2021 r.

Jeżeli czegoś nie rozumiesz lub nasuwa Ci się jakieś pytanie to zadaj je w komentarzu, a ja postaram się na nie odpowiedzieć. Tak jak już nie raz wspominałem, przepisy często się zmieniają i nie są łatwe w interpretacji, dlatego aby pomóc w ich zrozumieniu na naszej stronie na Facebooku publikujemy materiały takie jak ten.

Napisz w komentarzu czy jakkolwiek pomogliśmy Ci zorientować się w tych przepisach, ponieważ jest to dla nas informacja zwrotna, czy powinniśmy nadal nagrywać takie materiały.

Dziękuję i pozdrawiam!


Chcesz zarezerwować przejazd?


Kliknij w link poniżej!

https://www.timusbus.com/formularz

lub zadzwoń na nr tel. +48 786 203 474


POLSKA NIEMCY BELGIA HOLANDIA SZWAJCARIA


Timus Bus - Przewozy międzynarodowe osób i paczek


Tel.: +48 786 203 474

WhatsApp: 786203474

E-mail: timusbus@gmail.com

Witryna: www.timusbus.com

Instagram: timusbus

YouTube: www.youtube.com/channel/UCBPO5vbeE9DR91IbHQbE03A

348 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page