top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTimus Bus

Zaostrzone warunki wjazdu do Meklemburgii? Cotygodniowe testy dla pracowników w Saksonii?| Timus Bus

Witaj!

Czy słyszałeś już o zaostrzeniu warunków wjazdu dla Polaków do Meklemburgi-Pomorza Przedniego?

A o zmianach w Saksonii od 15 marca dotyczących testów na koronawirusa?

Nieznajomość obowiązujących przepisów może spowodować duże problemu. Sprawdź jak tego uniknąć!


Pierwszym ważnym tematem są plany wprowadzenia bardziej rygorystycznych wymagań dotyczących testów na granicach niemiecko-polskich w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Będą to najsurowsze w całych Niemczech przepisy wjazdowe dla osób z Polski pracujących w tym landzie. Chodzi o przedstawianie negatywnego wyniku testu na koronawirusa co 48 godzin. Wymogi te wejdą w życie, jeżeli Polska zostanie zaliczona do obszarów wysokiego ryzyka. W związku z tym na przejściach granicznych Ahlbeck-Świnoujście i Linken-Lubieszyn mają powstać centra testowe jeszcze w tym tygodniu. Jak w praktyce będzie wyglądało kontrolowanie, sprawdzanie i testowanie osób? Tego jeszcze nie wiemy. Materiał o tym pojawi się w najbliższej przyszłości, więc już teraz zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, aby mieć pewność, że podróżuje się legalnie i bez ryzyka.


Kolejna istotna zmiana w zakresie testów na koronawirusa obejmuje również Saksonię, czyli takie miasta jak na przykład Drezno, Lipsk, Chemnitz, Zwickau. Pierwszy przepis wejdzie w życie już 15 marca i mówi on o tym, że pracownicy i osoby samo zatrudnione mające bezpośredni kontakt z klientem (np. sprzedawcy) będą zobowiązani do przeprowadzania testu na koronawirusa raz w tygodniu. Dodatkowo pracownik będzie miał obowiązek udostępnienia wyniku testu pracodawcy.

Od 22 marca natomiast pracodawcy będą zobowiązani do oferowania pracownikom, którzy nie pracują zdalnie, bezpłatnego, szybkiego testu na koronawirusa raz w tygodniu.

Ważna uwaga dotycząca tych zmian w Saksonii jest taka, że warunkiem zatwierdzenia tych przepisów jest dostępność wystarczającej ilości testów.


Chcesz mieć dostęp do informacji o zmieniających się przepisach i obostrzeniach na temat podróży z i do Polski, Niemiec, Belgii, Holandii, Luksemburga czy Szwajcarii? Polub naszą stronę a Facebooku i udostępnij ten materiał!

89% naszych klientów wybrało przejazd z nami, dzięki naszej wiedzy o bezpiecznym i legalnym podróżowaniu.

 

Chcesz zarezerwować przejazd?

Kliknij w link poniżej!

https://www.timusbus.com/formularz

lub zadzwoń na nr tel. +48 786 203 474

POLSKA NIEMCY BELGIA HOLANDIA SZWAJCARIA

 

Timus Bus - Przewozy międzynarodowe osób i paczek

Tel.: +48 786 203 474

WhatsApp: 786203474

E-mail: timusbus@gmail.com

Witryna: www.timusbus.com/

Instagram: timusbus

YouTube: www.youtube.com/channel/UCBPO5vbeE9DR91IbHQbE03A7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page