top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTimus Bus

Zwolnienie z kwarantanny w Niemczech od 13.05.21 r. Pułapka prawna! | Timus Bus

Dzień dobry!

13 maja w Niemczech zostały wprowadzone nowe zmiany dotyczące zasad wjazdu, a konkretnie odbywania kwarantanny.


Nowe rozporządzenia wprowadza zwolnienia z dziesięciodniowej kwarantanny dla osób w pełni zaczepionych, ozdrowieńców, a także osób posiadających aktualny negatywny wynik.

Kwarantanna obowiązuje aktualnie podczas wjazdu do Niemiec z krajów podwyższonego ryzyka, czyli również z Polski. Podczas wjazdu do Niemiec trzeba zgłaszać swój wjazd poprzez formularz na stronie internetowej. Jeżeli chcesz, abyśmy wysłali Ci link niej to napisz do nas wiadomość na Facebooku. Jednak, aby uzyskać zwolnienie z kwarantanny należy dołączyć do formularza lub przesłać do odpowiedniego urzędu zdrowia zaświadczenie o zaszczepieniu lub statusie ozdrowieńca lub o negatywnym wyniku testu. Wymienione zaświadczenia powinny być przetłumaczone na język niemiecki, angielski, włoski, francuski lub hiszpański. Niestety polskojęzyczne dokumenty nie są respektowane. Według rozporządzenia, za osoby w pełni zaszczepione uchodzą osoby, które otrzymały odpowiednią ilość dawek i od podania ostatniej dawki minęło 14 dni.

W przypadku zwolnienia z kwarantanny na podstawie negatywnego wyniku testu, musi to być test odpowiedniego rodzaju. Dopuszczalne są szybkie testy antygenowe jednak nie starsze niż 48 godzin oraz testy PCR nie starsze niż 72 godziny. Z kolei zaświadczenie o przebyciu zarażenia koronawirusem musi opierać się o test PCR z wynikiem pozytywnym, który został przeprowadzony w okresie od poprzednich 6 miesięcy do poprzednik 28 dni.

I jeszcze jedna najważniejsza informacja, aby nie wpaść w pułapkę prawną! Jednak najpierw, krótkie ogłoszenie:

Zachęcam Cię do polubienia naszej strony na Facebooku, ponieważ tam publikujemy wszystkie najnowsze informacje i zmiany w przepisach dotyczące przejazdów między Polską Niemcami Holandią Belgią Luksemburgiem i Szwajcarią.


A o co chodzi z pułapką prawną?

O to, że wszystkie wymienione wcześniej zwolnienia obowiązują osoby, wjeżdżające do Niemiec po 19 maja.

Jeżeli podróż z Polski do Niemiec zaplanowana jest na okres do 19 maja, a w Polsce przebywamy już od wcześniej niż 9 maja to obowiązują jeszcze poprzednie przepisy i test należy wykonać przed wyjazdem do Niemiec. Dodatkowo w takim przypadku nie zwalnia on z kwarantanny.

Jeżeli czegoś nie rozumiesz lub nasuwa Ci się jakieś pytanie to zadaj je w komentarzu, a ja postaram się na nie odpowiedzieć. Tak jak już nie raz wspominałem, przepisy często się zmieniają i nie są łatwe w interpretacji, dlatego aby pomóc w ich zrozumieniu na naszej stronie na Facebooku publikujemy materiały takie jak ten.

Napisz w komentarzu czy jakkolwiek pomogliśmy Ci zorientować się w tych przepisach, ponieważ jest to dla nas informacja zwrotna, czy powinniśmy nadal nagrywać takie materiały.

Dziękuję i pozdrawiam!

Chcesz zarezerwować przejazd?


Kliknij w link poniżej!

https://www.timusbus.com/formularz

lub zadzwoń na nr tel. +48 786 203 474


POLSKA NIEMCY BELGIA HOLANDIA SZWAJCARIA


Timus Bus - Przewozy międzynarodowe osób i paczek


Tel.: +48 786 203 474

WhatsApp: 786203474

E-mail: timusbus@gmail.com

Witryna: www.timusbus.com

Instagram: timusbus

YouTube: www.youtube.com/channel/UCBPO5vbeE9DR91IbHQbE03A

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page